Dravci

Konec školního roku přináší vlastně vždy to stejné – vybírání a rozdávání učebnic, úklid ve třídách a šatnách, sportovní dny, pochodová cvičení ...
Letos se vedení školy - za finanční podpory SRPŠ - rozhodlo, že našim žákům poslední dny před prázdninami trochu „oživí" a objednalo na 29. června 2021 vystoupení brněnské skupiny Seiferos. Na jejich program s dravými ptáky se všichni těšili.
Trval asi hodinu a měl několik částí, ve kterých hlavní protagonisté vysvětlovali a demonstrovali základní úskalí sokolnictví, ochrany dravců a fungování přírody jako takové. Žáci viděli profesionální exhibici letových schopností a loveckého umění dravců, ale zároveň se pobavili. Pár se jich také zapojilo do vystoupení a ti si rozhodně odnesli nezapomenutelné zážitky. Vždyť kdo z nás se může pochlubit, že mu na ruce přistál raroh nebo jestřáb? Každopádně z vystoupení odcházeli spokojeni všichni.

Mgr. Iva Vítková