Dopravní výchova v praxi

26.06.2019

Dopravní výchova v praxi

Ve čtvrtém ročníku se děti zúčastnily tří lekcí dopravní výchovy centra Semafor. První, neboli nultá lekce probíhala již v únoru. Na té se žáci dozvěděli o druzích přechodů, přednostech, pravidlech a nutnosti kontaktu s řidičem při přecházení po zebře. Utříbili si, co je a co není povinnou výbavou jízdního kola. Rozdělili cyklostezky do různých typů a dozvěděli se, jak jezdit na kole ve skupině. Zopakovali si, jak se zachovat, když jsem svědky dopravní nehody i telefonní čísla všech záchranných složek. Na další lekci, už vyzkoušeli věci z praxe, nejprve však museli vyřešit zapeklité pracovní listy a poté byli vpuštěni do provozu. Vyzkoušeli si jízdu na světelných křižovatkách, kruhovém objezdu a jak se zachovat na stopce nebo ve zúžení. Na poslední lekci tyto znalosti potvrdili získáním průkazu mladého cyklisty, což nebylo vůbec lehké. Páni a paní komisařky byli velmi přísní, avšak nakonec se všem zdárně podařilo zkoušku složit.

Mgr. Kateřina Zapletalová

Dopravní výchova v praxi Dopravní výchova v praxi Dopravní výchova v praxi