Dopravní hřiště Olomouc

23.06.2015

Dopravní hřiště Olomouc

Bezpečnost dětí na silnici je pro všechny jednou z nejdůležitějších věcí. Každý, kdo usedne na kolo, motokáru nebo koloběžku, by se měl bezpečně orientovat v dopravním ruchu, poznat základní dopravní značky a dbát na svou bezpečnost při chování na silnici. Žáky s pravidly silničního provozu seznamujeme v různých předmětech v průběhu roku. Neméně důležité je ověřit si nabyté vědomosti v praxi. Proto jsme se vydali ve čtvrtek 18. 6. 2015 na dopravní hřiště v Olomouci. Zde na nás čekali zkušení lektoři, pod jejichž vedením si děti vyzkoušely, jaké je to pohybovat se po silnici podle pravidel, bez přestupků. Na dopravním hřišti nechyběly křižovatky, přechody pro chodce a samozřejmě všelijaké dopravní značky. Akce se vydařila, počasí nám přálo. Věříme, že nyní budou naše děti na cestách zase o něco bezpečnější.

Mgr. Lenka Tomášková