Dopravní hřiště centra SEMAFOR

24.06.2014

Dopravní hřiště centra SEMAFOR

Dopravní výchova je jistě nedílnou součástí školního vyučování. Každý však uzná za pravdu, že "biflování" se dopravních značek a opakování pravidel silničního provozu není příliš velká zábava. Právě to bylo důvodem, proč jsme na to u nás na Dukle šli jinak. Dne 12. 6. 2014 jsme se proto vypravili na dopravní hřiště centra SEMAFOR do Olomouce. Žáci byli rozděleni do dvou skupin: na mladší a starší. Poté mohla konečně už první skupina narazit na hlavy přilby a pod vedením zkušených lektorů nastartovat šlapací káry, kola i koloběžky. Dopravní hřiště nás zavedlo do čilého dopravního ruchu. Odbočovací pruhy, semafory a křižovatky nachystaly našim malým řidičům nejednu svízelnou situaci. Druhá skupina však nezahálela. Každá třída se pod vedením své třídní učitelky mohla směle vrhnout do víru města. Na programu byly nákup, prohlídka náměstí, průlezky i něco na zub. V polovině dopoledne se samozřejmě obě skupiny  vyměnily. Není třeba zdůrazňovat, že si tento den všichni parádně užili a možná se i něco důležitého naučili.

Mgr. Barbora Přindišová