Deštníkový den

19.11.2014

Deštníkový den

Stále hledáme něco nového, co by děti zaujalo, vedlo k soutěživosti a k rozšiřování obzorů. Barevné dny proběhly na naší škole už mnohokrát, a tak jsme udělali v letošním školním roce Den deštníkový. Co bylo úkolem? Poohlédnout se doma po nejrůznějších deštnících, zejména po těch hodně starých, přinést je do školy a zúčastnit se soutěže o Největší, Nejmenší, Nejzajímavější a Nejoriginálnější deštník. Nezapojili se sice všichni, ale 12. listopadu přinesli žáci i někteří vyučující zajímavé deštníky. Z nich byly vybrány ty nej a vystaveny ve vestibulu školy. Kromě výstavy proběhla i znalostní soutěž a nakonec i hudební kvíz. Po celý den mohli žáci slyšet ze školního rozhlasu písničky, ve kterých zazněla slova  - déšť nebo deštník. Některé z nich byly zařazeny do hudebního kvízu. Vše doplňovala výzdoba schodiště z přízemí do I. patra, kde byly krásné pestrobarevné deštníky, namalované žáky 6. ročníku. Vyhlášení výsledků probíhajících soutěží připadlo na 18. listopadu, kdy byli žáci 9. a 6. ročníku odměněni sladkostmi. Celkem bylo přineseno 38 nejrůznějších deštníků.

Mgr. Lada Pospíšilová

Deštníkový den Deštníkový den