Den Země

28.04.2016

Den Země

Ujasnit si, čím vším pro nás naše planeta Země je, uvědomit si, co dělat či nedělat, aby byla co možná nejdéle zachovaná alespoň v takovém stavu, v jakém je, to vše zahrnoval jarní projektový den.
Připravili jsme jej při příležitosti celosvětového svátku – Dne Země, který všichni slaví, stejně jako každý rok, 22. dubna. Program dne byl rozdělen na dva celky. Náplní jednoho z nich se stala problematika možností šetření energií v domácnostech, zachování a obnova přírodních zdrojů, redukce, třídění a recyklace odpadu. Součástí byla i osvěta ekologických značek na obalech všedního spotřebního zboží, které ne vždy znamenají to, co se na první pohled zdá. Žáci si vše prakticky ozkoušeli formou různorodých her a soutěží. Závěr byl vždy věnován debatě na dané téma.
Druhý celek o třech stanovištích spojovaly aktivity týkající se poznatků o Zemi z hlediska biologického, geografického a meteorologického. Všechna tři témata – Země živitelka, Rostliny, které změnily svět a (Ne)přátelé Země a Slunce – spolu s výše popsanými činnostmi prvního okruhu, měly společný cíl. Ukázat dětem, jak málo stačí k tomu, aby došlo k velkým událostem či změnám, a že i oni jako jednotlivci mohou do tohoto dění zasáhnout svým rozhodnutím, co a jak dále dělat nebo naopak nedělat.

Mgr. Alexandra Michalcová

Den Země Den Země Den Země Den Země