Den Země

29.04.2014

Den Země

Historie Dne Země se začala psát v roce 1970 v USA, cílem bylo podpořit environmentální hnutí. V následujících letech se iniciativa Dne Země postupně šířila po celém světě. V současné době slaví Den Země víc jak miliarda lidí v 175 státech světa. K nim se řadíme každoročně také my.
Letos jsme Den Země připravili v úterý 22. dubna jako projektový den 5 SVĚTADÍLŮ – malování na dvoře. S předstihem paní ředitelka vylosovala 5. – 9. třídě jeden světadíl. Žáci během projektového dne měli nakreslit křídou charakteristické prvky svého světadílu na betonové ploše školního dvora. Své kresby mohli doplnit také různými prostorovými modely.
Současně žáci zpracovávali informace o světadílu na výkresy.
Žáci se svými třídními učitelkami pracovali se zaujetím a kresby, plastiky i projekty se jim moc podařily. 5. třída zobrazovala Afriku, šestá třída Asii, sedmička Ameriku, osmička Evropu a žáci 9. třídy Austrálii. Jenom škoda, že kresby na dvoře dlouho nevydrží, odpoledne totiž zapršelo. Plastiky a projekty jsou vystaveny ve vestibulu školy.

Mgr.  Hana Jedličková

Den Země Den Země Den Země