Den žákyní na zdravce

Den žákyní na zdravce

Dny otevřených dveří na středních školách, nábory, burzy středních škol, informace z médií aj. Nic z toho nepředčilo to, co mohly žákyně našich devátých ročníků zažít 26. 1. 2024 na vlastní kůži na Střední zdravotnické škole v Olomouci.
Seznámily se s prací laboratorního asistenta včetně práce s mikroskopem, nahlédly do učebny asistenta zubního technika a prohlédly si voskové a sádrové modely. V učebně nutričního asistenta sestavovaly jídelníček a měřily si tělesný tuk. V učebně praktické sestry se dověděly vše, co toto povolání obnáší a jakými předměty musí budoucí sestra projít (psychologie, umět jednat s pacientem…). V závěru jim dvě studentky druhého ročníku ukázaly na figuríně praktický úkon cévkování.
Všechny paní učitelky byly milé a vstřícné. Odbornost pedagogů tu byla znát na každém kroku. Myslím, že se to všem moc líbilo!

Mgr. Iveta Rozsívalová

Den žákyní na zdravce Den žákyní na zdravce