Den otevřených dveří

23.11.2016

Den otevřených dveří

Po téměř dvouleté odmlce přišel čas ukázat naši školu a její proměny veřejnosti, rodičům, bývalým žákům, kolegům a všem pozvaným hostům. Oslavy Sametové revoluce jsme spojili s projektovým dnem Vánoční dílny a v tento významný den, 17. listopadu, jsme připravili pro všechny příznivce naší školy rovněž Den otevřených dveří.
Žáci 6. - 9. ročníku byli rozděleni do celkem deseti pracovních dílen, v nichž připravovali se svými vyučujícími i asistenty výrobky na Předvánoční kavárnu, která se bude konat v prostorách naší školy první prosincový den. A co se konkrétně vyrábělo? Ze cvičné kuchyňky se linula nádherná vůně vanilky či skořice. Děti pekly cukroví, ale ne jen to, v jiné dílně zdobily už předem napečené perníčky, v další dílně připravovaly pečený čaj. Ostatní pracoviště byla ryze umělecká. Pod rukama dětí zde vznikaly svícínky, sněhuláčci, vánoční jmenovky na dárky, sovičky ze šišek, andělíčci z motouzu, prostorové vánoční hvězdy z ozdobného kartonu, vánoční ozdoby z tvrdnoucí hmoty a další velmi zajímavé dekorace. V některých dílnách se zapojili do práce i rodiče, prarodiče či bývalí žáci naší školy. Atmosféra byla velmi pěkná. Naši školu navštívila velká spousta zájemců. Prohlédli si nejen, jak pracují děti, když se nemusí učit, ale prozkoumali i každý koutek, aby se seznámili se vším novým, co se ve škole za poslední léta změnilo a vybudovalo.
Ke vší pohodě a spokojenosti přispěl i náš minibufet, který byl součástí čtvrté dílny a v němž si mohli zájemci zakoupit za symbolické ceny něco na zub. Dobrůtky napekly žákyně 8. třídy s paní asistentkou a některé paní učitelky a paní ředitelka. U vchodu školy se pak vzorně starala o naše hosty trojice chlapců z 9. třídy. Radili, případně provázeli po škole, pořizovali fotodokumentaci.
Celý den se povedl od začátku až do konce a všichni se budeme těšit na další takovéto úspěšné chvíle.

Mgr. Lada Pospíšilová

Den otevřených dveří Den otevřených dveří