Den otevřených dveří

18.11.2014

Den otevřených dveří

Oslavy 70. výročí české školy v Hlubočkách již začaly dnešním dnem – naše škola uspořádala Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli projít obě naše školní budovy, pokud přišli dopoledne, mohli se podívat na výuku, odpoledne si obě pracoviště mohli prohlédnout.
V budově ve Vsi jsme do vstupního vestibulu připravili malou výstavku fotokronik a portfolií z posledního období. Příchozí se mohli také podívat na deštníky – ve středu jsme totiž uspořádali deštníkovou soutěž. Vystavili jsme zde deštníky největší, nejmenší, nejoriginálnější a nejzajímavější.
Dopoledne – v době vyučování – žákovská služba zavedla zájemce do správné třídy, kde se mohl podívat na vyučovací hodinu. Přišli rodiče i prarodiče, ale po pravdě řečeno nebyl ze strany rodičovské veřejnosti o tuto možnost velký zájem. Ti, kteří přišli, si naopak pochvalovali, že tuto šanci využili a viděli v akci nejen svého potomka a jeho spolužáky, ale i paní učitelky. Většina z nich nám pak vyjádřila svou poklonu a ocenila naši práci.
A abychom to rodičům a návštěvníkům trochu zpříjemnili, děvčata z 9. ročníku den předem upekla ve školní kuchyňce bábovky a pizzy, které nabízela s čajem či kávou. Od příchozích jsme se dozvěděli, že děvčata napekla opravdu dobře.
Odpoledne si cestu do školy našli hlavně bývalí žáci, kteří nám přišli sdělit své pocity z prvních měsíců nového školního roku na středních školách.
K hostům je třeba přičíst i představitele obce – pana starostu a místostarostu, kteří školu sice znají, ale přesto si čas na její návštěvu našli.
Podobné to bylo i v budově na Dukle. Chodby, třídy i družinky byly vyzdobené a přichystané na velkou návštěvu. Nejvíce se těšily děti, že se předvedou před svými nejbližšími.
V každé třídě jsme měli hojnou návštěvu rodičů. Ukázali jsme jim nejen klasickou výuku, ale hlavně práce s interaktivními tabulemi, které máme ve třech třídách. Nejvíce rodičů přišlo do první třídy, kde byli zvědaví na pokroky svých dětí. V každém ročníku se žáci snažili a předvedli svůj um a znalosti, aby svým nejbližším udělali radost a ukázali, jací jsou vzorní žáci.
Aby si i rodiče trochu odpočinuli, paní učitelky a paní vychovatelky přichystaly sladké občerstvení s kávou nebo čajem. Kdo chtěl, chvilku poseděl a určitě si den užil. Školu navštívili nejen rodiče a prarodiče, ale i paní učitelky, které v naší škole učily a jsou už na zaslouženém odpočinku. Děti byly moc hodné a opravdu ze sebe vydaly maximum, za což sklidily velkou pochvalu, která patří i těm, kteří se přišli na nás podívat.
Můžeme konstatovat, že Den otevřených dveří v Základní škole Hlubočky se vydařil. Žáci se předvedli v tom nejlepším světle, rodiče viděli věci, které jinak vidět nemohou. Můžeme si jen přát, aby rodiče školu navštívili nejen v takovýto den, ale aby se na své děti přišli podívat kdykoli. Není problém se domluvit.

Mgr. Jarmila Morkesová a Mgr. Ivana Poštulková

Den otevřených dveří Den otevřených dveří Den otevřených dveří Den otevřených dveří Den otevřených dveří