Den dětí ve Vsi

Žáci 5. – 9. třídy oslavili Den dětí v pátek 31. 5. Nejdříve každá třída zhlédla film, který si vybrala, a potom všichni odešli na hřiště. Tam bylo připravených dvacet stanovišť, které měly děti obejít a snažit se dosáhnout co nejlepšího výsledku. Jednak za splnění úkolů dostaly sladkou odměnu a také byl vyhodnocen nejlepší výsledek na každém stanovišti. Žáci hádali jména učitelů na fotografiích z dětství, stříleli z praku, snažili se vyloudit nejdelší tón, zdolávali překážkovou dráhu, skládali nejvtipnější básničku, luštili sudoku a také například házeli pírkem. Na stanovištích pomáhali učitelům a asistentkám žáci devátého třídy. I když disciplíny byly netradiční a nezáleželo na tom, jaké má kdo sportovní nadání, zvítězili na celé čáře žáci osmého ročníku, z nichž nejúspěšnější byl Jonáš Pola, který byl nejšikovnější ve čtyřech disciplínách, ale také Veronika Janišová a Ondřej Balek, každý z nich zvítězil ve třech. Počasí nám přálo a děti si snad na chvíli oddychly před náročným posledním měsícem školního roku.

Mgr. Iveta Kubová