Den dětí na Libavé

05.06.2017

Den dětí na Libavé

V letošním školním roce byli žáci II. stupně Základní školy Hlubočky pozváni vojáky na Libavou, aby tady oslavili svůj svátek. Akce, na jejímž zajištění se podílel i Obecní úřad Hlubočky, se uskutečnila v pátek 2. června 2017.
Po dobrodružné jízdě jsme sice se zpožděním, ale bez nehody dorazili do Města Libavá. Zde už probíhala ukázka zásahu hasičů a jiných složek záchranného sboru. Poté se děti rozdělily do skupinek a prošly připravená stanoviště, kde mohly absolvovat střelbu ze vzduchovky, prohlídku vojenské a policejní techniky, historických zbraní a zkusit si střelbu na trenažéru nebo mohly porovnat svoje síly při přetahování lanem.
Na závěr úspěšné akce, při které nám opravdu vyhládlo, následoval společný oběd. Pochutnali jsme si na zvěřinovém guláši a plni zážitků jsme vyrazili na zpáteční cestu.

Mgr. Jan Řezníček

Den dětí na Libavé Den dětí na Libavé