Den dětí na Libavé

31.05.2012

Den dětí na Libavé

Letošní oslavy Dne dětí pro 2. stupeň Základní školy Hlubočky proběhly ve spolupráci s Obecním úřadem Hlubočky, Městem Libavá, VLS Lipník nad Bečvou a vojáky z Libavé už ve čtvrtek 31. května.
Děti se musely ke škole dostavit už v sedm hodin ráno, protože před čtvrt na osm nás autobusy odvezly přímo do Města Libavá. Všichni jsme měli neopakovatelnou možnost projet vojenským prostorem, vidět věci, které normálně vidět nelze, např. vojenské střelnice. Na Libavé pak byl pro žáky naší a libavské základní a mateřské školy připraven dopolední program. Po zahájení majorem Šestákem vystoupil soubor Ondráš s programem Zatoulané pohádky – což bylo pásmo z několika pohádek, které se ztratily chlapci Rudolfovi z pohádkové knihy, ale za pomoci chytré Káči se všechny našly. Pásmo bylo určeno spíš mladším dětem, ti starší se zase mohli podívat na taneční vystoupení, která pohádky provázela.
Po pohádkách se děti mohly podívat na ukázku slaňování, v mezičase si zastřílet laserovou pistolí a po půlhodině je čekalo vystoupení určené starším dětem - Rande naslepo. Pomocí pana Etikety se tak dověděly, jak se chovat při různých setkáních. Cílem bylo ukázat, jak dobře a vtipně pozvat dívku na rande. Sami herci označili své vystoupení jako romanticko-taneční, žákům se líbilo.
Další část programu následovala na ploše v okolí Domu armády. Děti si mohly zastřílet ze vzduchovky, zaházet míčkem na plechovky a do tlamy, přenášet pingpongový míček, malovat křídou na asfalt, nebo se v družstvech přetahovat lanem. Za každou soutěž dostaly drobnou sladkost. Mohly si také prohlédnout pozemní vojenskou techniku, zásahovou techniku a ruční zbraně a podívat se na ukázku výcviku služebních psů.
Ve volné chvilce děti ochutnaly vojenský guláš vydávaný polním způsobem – do misky, který si snědly buď přímo ve vojenském stanu, anebo na trávě v okolí.
Den se vydařil, počasí nám přálo a vojáci nás pozvali na další akce.

Mgr. Jarmila Morkesová