Den dětí

14.06.2016

Den dětí

První červen je velmi významné datum pro všechny děti, slaví se totiž Mezinárodní den dětí. Cílem vyhlášení tohoto dne bylo, aby každý stát jednou v roce upřel pozornost na nejmladší obyvatele. Účelem vyhlášení byla také podpora dětí, poskytnutí dobrých podmínek pro jejich zdravý vývoj a přístup ke vzdělání. V základní škole v Hlubočkách učitelé tento den zpestřili dětem různými zábavnými soutěžemi a hrami. Na travnaté ploše před budovou školy byla připravena čtyři stanoviště, na kterých děti plnily určité úkoly. Soutěžící chytali na udici mrštné rybičky z jezírka, strefovali se vršky z lahví do kbelíku, sráželi tenisovým míčkem pyramidu z plechovek nebo si mohli projít překážkovou dráhou s pomocí kamaráda a se zavázanýma očima. Za splněný úkol získal účastník razítko do soutěžní karty. Každý, kdo dostal všechna čtyři razítka na kartu, získal na konci akce drobnou odměnu. Děti byly s oslavou svého svátku spokojeny.

Mgr. Lenka Tomášková

Den dětí Den dětí