Den dětí

01.06.2012

Den dětí

V pátek 1. 6. 2012 se děti s příchodem do školy začaly zajímat o to, co je dnes výjimečného čeká. Po chvílích příjemného napětí přijel autobus a odvezl nás do Mariánského údolí. Zde jsme trávili opět chvíle očekávání, než se v dáli objevil vrtulník záchranné služby a děti pochopily, že se jim letí ukázat a předvést, co všechno umí. Nejdříve manévroval nad parkovištěm Mory a pak zde dosedl na zem, aby si ho děti mohly zblízka prohlédnout, zeptat se na to co je zajímá a posadit se do něj. Prohlédly si všechno vybavení, které členové posádky potřebují k tomu, aby mohli zachraňovat životy. Při odletu jsme všichni nadšeně pozorovali co všechno pilot dokáže. Po této atraktivní produkci jsme se přemístili do kulturního domu, kde děti absolvovaly koncert v netradiční podobě. Byly vyzvány, aby opustily místa na kterých sedí a zahájily rej při písničkách. Kulturní dům se otřásal v základech,ale děti odcházely spokojené.

Mgr. Dagmar Melicharová