07.04.2017

Dějepisná olympiáda

Letošní Dějepisná olympiáda měla pro nás nečekaně radostné zakončení. Žákyně deváté třídy Tereza Stryková výborně reprezentovala naši školu v okresním kole v Olomouci, kde obsadila šesté místo. Na základě tohoto svého výkonu postoupila do kola krajského, které se odehrálo dne 21. března 2017 v Přerově. Ani tady se nenechala zahanbit a skončila v první polovině startujících. To je úspěch, který se nepodařil žákům  naší školy několik desítek let. Gratulujeme!

Mgr. Iva Vítková

Co je Dějepisná olympiáda
Dějepisná olympiáda
je postupovou soutěží, má 1 kategorii a člení se podle soutěžních kol (školní, okresní, krajské a celostátní). Zadání pro jednotlivá kola vytváří ústřední komise Dějepisné olympiády.
Soutěž je jednotná pro celé území České republiky a pořádá se každoročně. Každý rok se koná celostátní kolo v jiném místě ČR. 46. ročník 2016/2017 se odehraje v Brně.
Každý ročník má jiné tematické zaměření jednotné pro všechna kola, jež se liší jen svou náročností. Tematické zaměření 46. ročníku je „Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století" a týká se především osobnosti Marie Terezie, vzhledem k 300. výročí jejího narození.