Coca Cola – Školský pohár 2013/2014

08.10.2013

Po dlouhé době jsme byli nalosováni už do kvalifikačního kola soutěže Coca Cola – Školský pohár 2013/2014. Z ústředí v Praze rozhodli, že turnaj odehrajeme na hřišti v Dolanech a jako soupeře nám nalosovali ZŠ Dolany a ZŠ Svatý Kopeček.
Datum zápasu bylo pořadatelem stanoveno na čtvrtek 3. října. Po cestování vlakem do Olomouce a MHD do Dolan jsme zhruba v půl deváté dorazili na hřiště, kde sice svítilo slunce, ale protože v noci mrzlo, tráva byla nepříjemně mokrá. Soupeři ze Svatého Kopečka nedorazili, takže první utkání jsme kontumačně vyhráli 3 : 0.
Vše tedy rozhodoval jediný zápas, a to se školou z Dolan. Nepozorností naší obrany se stalo, že už po 5 minutách hry jsme prohrávali 1 : 0. Naši borci měli stálou převahu, výsledkem však bylo jen vyrovnání do poločasu. O přestávce se všichni šli ohřát do šaten, aby se vše mohlo rozhodnout ve druhém poločase. Začali jsme výborně, branku nám pro údajný ofsajd rozhodčí neuznal. Za stálého tlaku došlo k chybě v rozehrávce, utekl útočník Dolan a uklouzl v šestnáctce. Bohužel rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok a pískl penaltu. Protože ji Dolanští proměníli a naše následná snaha o vstřelení gólu byla marná, prohráli jsme utkání 1 : 2.
Pro letošek tedy dále nepostupujeme, budeme se soustředit na jiné fotbalové aktivity.