Coca Cola Cup 2014

06.10.2014

Coca Cola Cup 2014

Stali jsme se tradičními účastníky školského poháru v kopané, který se aktuálně hraje pod názvem Coca Cola Cup. 1. října jsme odehráli kvalifikační turnaj, jehož vítěz postupuje do dalšího kola.
Počasí ve středu bylo opravdu velmi nepříznivé – slíbené babí léto mělo zpoždění a navíc od rána lilo jako z konve. Na základě dohody se školou ve Velké Bystřici jsme jeli do Olomouce autobusem a panem kolegou jsme doufali, že se turnaj odehraje v hale. Po příjezdu na Základní školu Olomouc, Demlova jsme byli vyvedeni z omylu. Zkrátil se čas jednotlivých zápasů, ale hrálo se venku na betoně.
K prvnímu utkání nastoupili naši hoši proti Slovanskému gymnáziu Olomouc. Pravidelně se střídaly tři čtveřice, poločas proběhl bez branek. Nakonec vše vyřešil střelou do branky gymnazistů Lukáš Stariat. A protože soupeř se na odvetu nezmohl, vyhráli jsme 1:0.
Ve druhém utkání se proti nám postavili domácí. Znovu jsme zvolili stejný způsob střídání. První poločas byl opět v pohodě, v podstatě za naší mírné převahy. Pak ale přišlo zaváhání první čtveřice a dostali jsme branku. Veškeré síly pak hráči vrhli do útoku a zapomněli na zadní vrátka. Soupeř toho využil, skóroval. Prohráli jsme tedy 2:0.
Poslední utkání bylo prestižní – se soupeři z Velké Bystřice se utkáváme pravidelně. Tentokrát jsme neměli nejlepší den, hru jsme stáhli jen na dvě čtveřice, ale kýžený efekt se nedostavil. Nechali jsme si dát dvě branky, pak sice Lukáš Stariat šťastnou střelou snížil na 1:2, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř využil ještě jednoho zaváhání v obraně a konečný výsledek upravil na 1:3 z našeho pohledu.
Nakonec tedy vyhrála Velká Bystřice, druhé místo patřilo domácím ze ZŠ Demlova, třetí jsme byli my a poslední příčku obsadilo Slovanské gymnázium – bez bodu.
V rámci povětrnostních podmínek se hoši snažili o co nejlepší výkon, za což jim patří pochvala. Nemohli ukázat všechny svoje dovednosti, protože se hrálo na hřišti malém a v dešti, tudíž ač fotbalově velmi dobří, zde jsme neuspěli. A s Velkou Bystřicí se snad potkáme na Mikroregionu a tam to bude úplně o něčem jiném.
Naše soupiska:
Matěj Olbort, Michal Švec, Marek Jašek, František Henkl, Lukáš Stariat, Michal Krupík, David Aberle, Lukáš Kouřílek, Patrik Ryšánek, Josef Smrček, Martin Kudrnáč, Adam Polzer, Michal Černík, Pavel Kryl.

Mgr. Jarmila Morkesová

Coca Cola Cup 2014 Coca Cola Cup 2014 Coca Cola Cup 2014 Coca Cola Cup 2014 Coca Cola Cup 2014 Coca Cola Cup 2014 Coca Cola Cup 2014