Čištění řeky Bystřičky a obce

16.05.2014

Čištění řeky Bystřičky a obce

Také v letošním roce jsme se ve spolupráci s obcí pustili do jarního úklidu řeky Bystřičky a Hluboček. Akci jsme zahájili v pátek 9. 5. 2014 ráno shromážděním na školním dvoře. Žáky přivítala paní zástupkyně Morkesová, zástupci obecní policie, hasičů a především paní Bombíková z obecního úřadu, která jim vysvětlila důvod této akce.
Pak už si žáci rozdali pracovní rukavice a pytle na odpadky a spolu se svými vyučujícími, místními hasiči a policisty se vydali vyčistit přidělené úseky. Žáci páté a šesté třídy uklízeli sídliště v Mariánském Údolí, sedmáci a osmáci dostali za úkol vyčistit břehy řeky od Vsi do Dukly, zatímco hasiči a policisté čistili její koryto. Žáci 9. třídy uklízeli v místní části zvané V Podlesí. Nasbírané odpadky jsme ukládali v pytlech u cesty, odkud je odváželi pracovníci obce. Nejpracovitější žáci dostali trička nebo tašky s logem regionu Bystřička, které věnoval obecní úřad.

Mgr. Hana Jedličková

Čištění řeky Bystřičky a obce Čištění řeky Bystřičky a obce Čištění řeky Bystřičky a obce