31.05.2017

Čištění Bystřičky a obce

Stalo se již tradicí, že čištění Bystřičky spojené s úklidem obce zajišťuje především naše základní škola samozřejmě ve spolupráci s obecním úřadem, obecní policií a hasiči.
Letos jsme zvolili po dohodě úterý 22. května. Ze školního dvora se vydali žáci se svými vyučujícími, asistenty pedagoga a hasiči s policisty dvěma směry – na Duklu a do Mariánského Údolí. Nutno podotknout, že pro práci nás vybavili pracovníci Povodí Moravy, kteří dodali pytle, rukavice a děti dostaly i malé občerstvení v podobě pití a oplatku. Do oběda se tak objevila po celé obci řada plastových pytlů naplněná nejrůznějším harampádím, které jsou naši spoluobčané schopni pohodit po obci namísto toho, aby ho vyhodili do popelnic a kontejnerů při řádném sběru.
Můžeme ale konstatovat, že pytlů bylo letos výrazně méně než v předchozích letech. Že by se Hlubočští nad sebou zamysleli?

Jarmila Morkesová