Čarodějnická škola

28.05.2014

Čarodějnická škola

V ten tajemný den, kdy se veškeré čarodějné plémě připravuje na velkou Filipojakubskou noc i nejmenší kouzelníci nezůstali pozadu. Naše škola se totiž 30. 4. 2014 proměnila na školu čarodějnickou. Už od brzkého rána se kouzelničtí učedníci zdokonalovali ve všemožných magických dovednostech a znalostech. Všichni, žáci i paní učitelky, ten den zahodili civilní oděv a ukázali světu svou pravou podobu.  Magické vyučování mohlo začít! Základní kouzelnickou dovedností je let na koštěti. Pod vedením čarodějnice Leknimůry se naši mladí čarodějové mohli tomuto praktickému řemeslu lehce vyučit. Na programu bylo startování koštěte, vznášení se nad krajinou a dokonce i manévrování a vyhýbání se různým nástrahám a překážkám. Zlaté dno černého řemesla je bezpochyby provozování čar, kouzel a různých zaříkání. V hodině čar i ti nejméně nadaní žáci zvládli zaříkávat kouzelný pergamen a odkryto jim bylo i tajemství kouzla neviditelnosti. Zkušená čarodějnice první kategorie Radimůra předala všechny své znalosti o kouzelných předmětech a všelijaké čarovné havěti. Celý cen si mladí kouzelníci vše pilně zaznamenávali do lexikonu kouzel, který si samozřejmě za pomoci nadpřirozených sil vyrobili a opatřili i magickým kamenem. Den nekončí před večerem! I naše čarodějnická škola neskončila obědem z hadích ocásků, ale divoké rejdění pokračovalo i ve školní družině.

Mgr. Barbora Kráčmarová