Bylinkový košík - III.A a IV.A

Bylinkový košík - III.A a IV.A

Bylinkový košík

V pondělí 29. 4. se pro žáky III.A a IV.A uskutečnil výukový program paní Pacovské s názvem „Bylinkový košík.“ Každá třída strávila 2 hodiny povídáním o bylinkách, čajích, koření a o jejich využití pro naše zdraví. Žáci si nejprve ověřili své znalosti v poznávání jednotlivých druhů bylinek, dověděli se, jakým způsobem se dají zpracovat. Mohli vidět různé mastičky, tinktury, oleje a zahráli si bylinkové pexeso. Poté si vytvořili zajímavou technikou obrázek kvetoucí bylinkové zahrádky. V průběhu programu paní lektorka všem uvařila čaj z bylinek lípy, levandule, měsíčku, máty, meduňky a mateřídoušky. Na závěr besedy si děti ozdobily origami motýlka, kterého si odnesly domů jako dáreček. Celý program byl zábavný, poučný a přínosný. Pomohl dětem pochopit, jaké poklady skrývá příroda a jakým alternativním způsobem mohou bylinky nahradit některé klasické léky.

Mgr. Irena Hrubanová

Bylinkový košík - III.A a IV.A Bylinkový košík - III.A a IV.A Bylinkový košík - III.A a IV.A