Byli jsme na horách

29.01.2012

Byli jsme na horách

Každý rok pro naše sedmáky v rámci výuky tělesné výchovy pořádáme lyžařský kurz. V letošním roce jelo 26 žáků sedmého ročníku a 4 žáci z ročníku osmého. V pondělí 23. ledna 2012  nadešel den D a my jsme vyjeli směrem na Suchou Rudnou do Jeseníků. Na sněhové podmínky jsme si vůbec nemohli stěžovat, protože na horách bylo sněhu dostatek a tak jsme vyrazili celí natěšení. Počasí nám přálo po celou dobu pobytu – bylo slunečno, sněžilo nám a teploty se daly v pohodě zvládnout.

Našim úkolem na kurzu je vždy naučit se lyžovat, stmelit kolektiv a také se dostat z dosahu rodičů a užít si trochu „svobody“.  Mohu s čistým svědomím říct, že se nám podařilo splnit všechny 3 úkoly. I když s lyžováním byl největší problém. Božská trpělivost, fyzická zdatnost a pevné nervy vyučujících - instruktorů byly velmi těžce zkoušeny. Odměnou jim nakonec bylo to, že všichni zvládli jízdu na vleku a se ctí se zúčastnili závěrečného slalomu, který sjeli bez větších problémů. Aby pobyt žáků nebyl jednotvárný, tak jsme pořádali v odpočinkovém odpoledni soutěž plnou otázek a odpovědí. Uspořádali jsme společný karneval, zábavné večery plné her a stejně jako loni jsme využili nabídky vystoupení Travesti show přímo v hotelu Paramon. Nevšední zážitek spojený s opravdovou show byl hezkou večerní tečkou.

Dny na horách utekly velmi rychle a při posledním večeru jsme celý kurz vyhodnotili, předali odměny vítězům ve slalomu, sladkosti si odnesli všichni účastníci karnevalového reje, odměněni byli i ti, kteří vyhráli soutěž o pořádek na pokojích. V sobotu 28. ledna jsme se vrátili zpátky do Hluboček, předali žáky rodičům a konečně si oddechli, že kurz je za námi a hlavně bez úrazu. Ale nedaly se přeslechnout stesky žáků, že se jim domů nechce, že by se nejraději vrátili zpátky na hory. A to bylo pro nás takové malé poděkování za celotýdenní vychovávání, učení, zlobení i těšení se s těmi našimi svěřenci. Už teď máme objednaný termín na příští rok a těšíme se, že budeme mít zase tak dobré sněhové podmínky, jako byly letos, a že s námi pojedou natěšení sedmáci a zájem bude i z řad žáků starších.