Bunkr Přáslavice

Bunkr Přáslavice

V pátek 1. 3. 2024 jsme se s žáky VI.A a VIII.A vypravili do protiatomového bunkru v Přáslavicích. V jednom z největších zpřístupněných objektů svého druhu jsme nasávali atmosféru 70. let dvacátého století, kdy se svět připravoval na válečný konflikt. Po vstupu za 1,5 metru silné zdi bunkru jsme viděli telekomunikační sály, záložní energetické zdroje, filtrační a dekontaminační komory, kuchyň, ložnice, kanceláře pro řízení bunkru a řadu dalších místností s technikou, která měla zajistit přežití osádky bunkru až po dobu 10 dní.
Žákům se prohlídka bunkru moc líbila a věřím, že jim bude nápomocná i v dalším vzdělání, především v dějepise nebo fyzice.

Mgr. Katrin Sásová

Bunkr Přáslavice Bunkr Přáslavice