Bubenická show

06.01.2016

Bubenická show

Úplně poslední tečkou všech předvánočních oslav a akcí se stal poslední den před vánočními prázdninami, 22. prosinec, výchovný koncert bubenické skupiny Jumping drums, který se už potřetí konal v KD v Mariánském Údolí.
Někteří starší žáci již měli možnost tuto skupinu spatřit a slyšet, ale užívali si to stejně jako jejich mladší spolužáci. Bubenická skupina, tentokráte ve složení tří členů, nám pod vedením kapelníka předvedla své nejlepší kousky. Celý koncert provázel slovem frontman skupiny, pan Ivo Batoušek, který současně vysvětloval techniku hry a popisoval jednotlivé nástroje bicí soupravy. Zajímavá byla i ukázka rytmického doprovodu k  vážné hudbě - Mozartově Malé noční hudbě. Pak se nám předvedl se svou ukázkou i žák 4. ročníku naší ZŠ – Šimon Procházka. Žáci celou dobu pozorně poslouchali, za což byli panem Batouškem pochváleni.
Někteří se na chvíli stali i členy kapely a vyzkoušeli si hru na bicí nástroje, které z hodin hudební výchovy neznají.
Závěr opět patřil mistrům. Kapela zahrála svůj nejzdařilejší kousek, za což byla odměněna velkým potleskem. Poté se všichni rozešli do svých domovů, očekávat jedny z nejkrásnějších svátků roku.

Mgr. Lada Pospíšilová

Bubenická show Bubenická show Bubenická show Bubenická show Bubenická show