Branný den v ZŠ Hlubočky Mariánské Údolí

Branný den, který se uskutečnil 25. 6., naše škola pojala jako den, kdy si s žáky můžeme zopakovat první pomoc, dopravní výuku nebo si vyzkoušet evakuaci celé školy. Během školního roku měli žáci možnost setkat se s paní doktorku ze záchranné služby, která při besedě dětem ukázala základní první pomoc. V každé třídě byla realizována různá forma dopravní výchovy. Na besedu za námi během tohoto školního roku zavítali místní hasiči i obecní policie. Všechny besedy a aktivity byly pro žáky určitě zajímavé a poučné. Během branného dne jsme tedy vše důležité znovu zopakovali. Chvíli po prvním zvonění jsme provedli evakuaci celé školy. Žáci zvládli evakuaci na výbornou. Pak nás čekal pochod do Velké Bystřice, kde jsme mohli obdivovat rostliny a stromy, která se nachází v našem mikroregionu. Protože jsme šli po cyklostezce, bylo nutné si zopakovat základní pravidla bezpečného chování na pozemních komunikacích. Ve Velké Bystřici čekala na žáky odměna v podobě zmrzliny. S několika kilometry v nohách jsme se zdárně vrátili do školy.

Ema Rálišová