Branný den na Dukle

Branný den na Dukle

Prázdniny jsou za námi a školní povinnosti nás po delší odmlce už zase čekají. Začátek školního roku je ale naplněn různými činnostmi, které s klasickou výukou ještě úplně nesouvisí. I letos nás čekal v pátek 4. 9. branný den. Žáci 1. stupně si ho tentokrát užili trochu jinak. Ti starší nachystali trasy plné úkolů těm mladším. Obě trasy měly začátek u školy v Dukle, odkud žáci se svými paními učitelkami vyrazili a došli po kratší (přes Orát) nebo delší (přes Posluchov) trase až na fotbalové hřiště. Po cestě museli plnit různé úkoly, ve kterých se ukázala jejich bystrost, šikovnost, zdatnost i vědomosti z přírody. V cíli je čekala svačina a zasloužený odpočinek, který ale nemohl na fotbalovém hřišti dopadnout jinak, než s míčem u nohy nebo skupinovými hrami. Po příchodu posledních, pak každá třída  obdržela plán hřiště, kde byly zaznačeny úkryty pokladů a to byla ta poslední sladká tečka! Všichni si svůj poklad našli a s dobrým pocitem a náladou z příjemně prožitého dopoledne odcházeli zpět do školy.

Mgr. Radomíra Stloukalová

Branný den na Dukle Branný den na Dukle Branný den na Dukle