Bezpečně do školy

23.09.2015

Bezpečně do školy

Jako každý rok, tak jsem i letos věnovali jedno zářijové dopoledne projektu zaměřenému na dopravní výchovu. Ve středu 23. 9. 2015 měli žáci z Hluboček-Dukly na programu „Bezpečnou cestu do školy“. Stalo se již tradicí, že tento mimořádný den zahajujeme při společné práci v tělocvičně. Děti z 1. – 4. ročníku se pod vedením paní učitelky Přindišové dozvěděly spoustu informací o bezpečném pohybu v blízkosti vozovky, dopravních značkách, zásadách silničního provozu. Na reálném kole jsme si ukázali jeho povinnou výbavu. Někteří šťastlivci si dokonce mohli vyzkoušet i reflexní vestu nebo cyklistickou přilbu. Po společném úvodu se žáci odebrali do svých tříd, kde byl pro ně připraven zábavný interaktivní program Dopravní škola. Sledovali jsme zábavná videa, veselé klipy a testovali svoje znalosti v kvízech. S úderem desáté hodiny byl čas na venkovní část programu. Všichni řádně vybavení a poučení nasedli na svá jízdní kola a koloběžky a za odborného dohledu paní učitelek prokazovali svou řidičskou zdatnost v jízdách zručnosti.  Na závěr již nezbývalo, nic jiného, než ocenit všechny šikovné cyklisty odznaky a diplomy. Celý den jsme si moc užili a už se těšíme na příští rok!

Mgr. Barbora Přindišová