03.10.2016

Bezpečná cesta do školy

Se zvyšujícím se motorismem je pohyb v blízkosti komunikací stále nebezpečnější. Bezesporu nejvíce ohroženou skupinou jsou děti. Abychom dětem připomněli základní pravidla silničního provozu a naučili je i něco nového, připravili jsme pro žáky prvního stupně projektový den Bezpečná cesta do školy.  Ve čtvrtek 22. 9. 2016 měly děti za úkol přijet do školy na svých jízdních kolech. Program se skládal z části teoretické a praktické. První vyučovací hodinu se žáci 1. až 5. třídy sešli v tělocvičně, kde jim paní učitelka Přindišová ukázala povinnou výbavu kola, dopravní značky a spoustu reflexních prvků, které jsou nyní povinné i pro chodce.  Společně s Dopravní zebrou jsme si zopakovali zásady pohybu v provozu a připomněli nástrahy, které nás mohou při cestě do školy potkat. V druhé části programu žáčci nově nabyté znalosti uplatnili v testech, křížovkách a interaktivních programech.  Po velké přestávce už byl čas na praktické předvedení svých jízdních schopností.  Kvůli velkému počtu byli cyklisté rozdělení do 2 skupin. Zatímco první skupina popisovala povinnou výbavu svého kola, druhá se už věnovala jízdě zručnosti plné různých překážek. Poté se obě skupiny vyměnily.  V závěru akce byli všichni oceněni odznakem a diplomem. Akce se vydařila a všichni se už těšíme na příští rok!

Mgr. Barbora Přindišová