Beseda s ošetřovateli ze ZOO

22.05.2014

Beseda s ošetřovateli ze ZOO

V pátek 2. 5. do školy v Dukle přijeli ošetřovatelé velkých kočkovitých šelem ze zoologické zahrady na Svatém Kopečku. Ošetřovatelé nejdříve seznámili děti se základními informacemi o kočkovitých šelmách. Poté velice poutavě vyprávěli dětem o chovu a péči o tyto šelmy, prozradili jim i zajímavé zážitky z praxe. Svou přednášku doplnili fotografiemi svých oblíbených svěřenců. Žáci si mohli prohlédnout a dokonce i sáhnout na kůže, vousy a zuby velkých koček, rohy antilop a vajíčka exotických ptáků. Děti se také podívaly, jak vypadá strašilka, pralesní stonožka nebo okřídlený šváb. Mohly vidět i poslední exemplář již vyhynulého poddruhu vlka.
Dětem se beseda moc líbila, odměnily proto ošetřovatele velmi dlouhým potleskem.

Mgr. Lenka Tomášková

Beseda s ošetřovateli ze ZOO Beseda s ošetřovateli ze ZOO Beseda s ošetřovateli ze ZOO