Beseda s obecní policií

13.06.2014

Beseda s obecní policií

Prázdniny se rychle blíží, a proto jsme opět oslovili místní obecní policisty pana Osobu a pana Plháka, aby si s námi přišli popovídat o bezpečnosti dětí při nástrahách prázdnin. Beseda se konala ve středu 11. 6. 2014. Děti si po dobrém obědě odpočinuly u pohádky, poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde už na nás čekali policisté i se služebním psem Denym. Oba policisté se ochotně pustili do hovoru, povídali jsme si například o správném chování na silnici při jízdě na kole, o důležitosti přechodů pro chodce, o tom jak se zachovat a co udělat když se ztratíme rodičům z dohledu na jakémkoli místě (obchodní centrum, koupaliště), jak správně rozdělávat oheň za dohledu dospělé osoby apod. Děti měly spoustu otázek, na které jim oba pánové ochotně odpovídali. Chlapci i děvčata se nejvíc těšili na to, že si mohou půjčit a osahat zbraň, pendrek nebo pohladit psa Denyho. Povídání bylo poučné a zajímavé.

Erika Sečková