Beseda s hasiči HZS Olomouc

04.06.2014

Beseda s hasiči HZS Olomouc

Každým rokem na naši školu přijíždí profesionální hasiči ze ZHS v Olomouci a provádí besedu s žáky 2. třídy o tom, jak se mají zachovat při různých situacích ohrožujících život. Ani letos tomu nebylo jinak a v 10 hodin dopoledne 12. května 2014 zaparkovalo hasičské auto před školou a děti již netrpělivě očekávaly příchod borců. Přišli s plnou výbavou a teoretická část, ve které se děti zapojovaly a prokázaly v ní své vědomosti, byla vystřídaná praktickou ukázkou, ve které si vyzkoušely, jak se mají chovat a co udělat, když zjistí vznik požáru. Na závěr měly také možnost celou záchranářskou výzbroj a výstroj si prohlédnout docela zblízka a také si vše vyzkoušet. Většina dětí sice vypadala jako kosmonauti, ale kdybyste se jich zeptali, čím by chtěli být, určitě byste se dozvěděli, že budou zachraňovat životy jako hasiči.

Mgr. Radomíra Stloukalová

Beseda s hasiči HZS Olomouc Beseda s hasiči HZS Olomouc