Adventní odpoledne

15.12.2015

Adventní odpoledne

Obec Hlubočky se snaží o založení nové tradice – oslavy adventu v prostorách kolem kulturního domu v Mariánském Údolí.
Letos jsme se tedy sešli v sobotu 12. prosince, abychom si připomněli, že Vánoce se blíží, je čas adventu., není třeba jen péct a uklízet, ale naopak se na chvíli zastavit a věnovat se rozjímání.
Odpolední program zahájilo už ve 13 hodin BETA TRIO, které hrálo až do slavnostního zahájení. Úderem 15. hodiny předstoupil před návštěvníky starosta obce a krátce všechny přivítal. Všechny přítomné děti dostaly balónek, na odpočítání pana starosty ho vypustily a současně si něco pěkného přály. A že na to děti nezapomněly, ověřil průvodce celým odpolednem pan Roth krátkými minirozhovory.
Poté následovala krátká vystoupení všech školských zařízení v obci, od nejmenších školkařů až po žáky obou základních škol. Naši školu reprezentovala sestava žáků 1. stupně na Dukle pod vedením paní vychovatelky Sovové. Zazpívali několik vánočních písniček a sklidili zasloužený potlesk.
Součástí sobotního odpoledne pak bylo i vystoupení operní pěvkyně Jany Šelle. Za doprovodu harfenistky jsme vyslechli několik skladeb. Po hudební produkci jsme se přesunuli nalevo od pódia a vzhlíželi k obloze, kde začal všemi očekávaný ohňostroj, který nám trochu pokazila mlha nad Hlubočkami, ale který jsme si i přesto všichni užili.
Před kulturním domem byly také čtyři vánoční stromky, které vyzdobily jednotlivé školy a školky. Protože nás čekají na Dukle Perníkové Vánoce, byly na stromečku kromě novoročního přání hlavně perníčky.
Naše škola se nepodílela jen na kulturním programu, ale jako jediná ze školských zařízení se prezentovala i svým stánkem s vánočními dekoracemi a výrobky svých žáků. U stánku bylo o zákazníky postaráno, protože k nákupu dostali zdarma také školní punč.
Akce se nejen nám, ale i obci vydařila, počasí až na mlhu nezradilo. A doufáme, že nová tradice důstojně nahradí předchozí zpívání v kostele.

Mgr. Jarmila Morkesová

Adventní odpoledne Adventní odpoledne Adventní odpoledne