Adventní kavárna

27.11.2015

Adventní kavárna

Rok se s rokem sešel a my jsme znovu pozvali všechny naše příznivce do naší improvizované kavárny. Protože jsme zvolili 26. listopad, byla to kavárna adventní.
Do vánočně vyzdobeného vestibulu školy přišli první návštěvníci už před čtvrtou odpoledne a netrpělivě čekali na zahájení a kulturní program, po němž následovaly dvě nejvíce očekávané akce – nákup vánočních dekorací a posezení v kavárně. Jak je už docela pěknou tradicí, měla škola připravenu spoustu drobných věcí a věciček, které mohou ozdobit váš byt v době vánoční. Většinu dekorací vyrobili paní učitelky, asistenti pedagoga a hlavně žáci na projektovém dnu. Těsně před samotnou akcí ještě vyráběl učitelský sbor ze Vsi adventní věnce.
Po vánočním pásmu koled a básní se začalo s nakupováním, perníčky, věnce, vánoční stromky z těstovin, keramické drobnosti, balíčky s jádry vlašských ořechů z lavic rychle mizely, fronta u pokladny neubývala. Tato skutečnost pro nás znamenala, že výrobky se líbily.
Znavení nakupující pak povětšině usedli do kavárny, kde v příjemné předvánoční atmosféře pili hlubočský, vánoční či dětský punč, ke kterému zakousli sendvič či sladký medovník, na jehož přípravě a upečení se podíleli žáci.
Všichni se shodli na dobré organizaci, motivující výzdobě i lahodném občerstvení a sdělili nám, že už se těší na příští rok.
Tak na shledanou v době adventní v roce 2016.

Mgr. Jarmila Morkesová

Adventní kavárna Adventní kavárna Adventní kavárna Adventní kavárna