,,KIMOVKA“

02.12.2013

,,KIMOVKA“

Kimova hra je hra k procvičování zrakové paměti. Její název je odvozen z románu Kim Rudyarda Kiplinga z roku 1901, v němž hlavní hrdina Kim hraje tuto hru během svého výcviku na špiona. Ve středu 27.11.2013 proběhla taková ,,Kimovka“ i u nás, a to rovnou ve dvou kolech a dvou kategoriích. V 1. kole měly děti za úkol zapsat co nejvíc předmětů, které jim byly na půl minuty ukázány, a pak zakryty a v kole druhém zase uviděly soubor několika šachovnicově poskládaných karet s obrázky, které pak měly zakreslit do předem připravených šachovnic na papíře. Že to nebyl úkol vůbec jednoduchý, o tom svědčilo zapálení soutěžících, jejich výrazy v obličejích a nejedna okousaná nebo zlomená tužka. Všichni se snažili, ale úspěšnost byla různá. Nakonec byli všechny soutěžní dvojice vyhodnoceny  a děti s očekáváním čekaly na výsledky jejich snažení.
Mladší kategorie (1. a 2. tř.) – tři dvojice dosáhly stejný počet bodů:
Marek Táborský + Peťa Csik, Sašenka Hatašová + Karin Studenská , Monika Bednářová + Tomáš Hloušek
Starší kategorie:(3. a 4. tř.)
Jonáš Pola + Sára Kučáková.

Mgr. Radomíra Stloukalová

,,KIMOVKA“ ,,KIMOVKA“ ,,KIMOVKA“