Zdravé zoubky

Dentální hygiena je bezesporu nedílnou součástí péče o tělo. Správné návyky je třeba si vypěstovat už od nejútlejšího dětského věku.  S touto problematikou nám přijeli pomoci studentky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Dne 1. 12. 2017 tak měli možnost žáci 1. až 4. třídy absolvovat školení právě o dentální hygieně Zdravé zoubky.  Studentky si připravily spoustu názorných pomůcek, interaktivní prezentaci a hlavně množství rad a doporučení, jak se co nejefektivněji o svůj chrup postarat tak, abychom předcházeli vzniku zubního kazu. Protože to vše probíhalo zábavnou formou, děti seděly ani nedutaly.  Součástí programu byla i praktická ukázka správného čištění zubů.  Třešničkou na dortu byla diagnostika čistoty zubů. To se provádí pomocí barviva, které se nakape do úst. Pokud jsou zuby čisté, nestane se nic, jestliže jsou však pokryty plakem, barvivo na něm ulpí a zoubky se obarví.
Děti se toho v tento den mnoho dozvěděly. Už zbývá jen, aby nové vědomosti využily v praxi.

Mgr. Barbora Přindišová