Zahradní slavnost

28.06.2016

Zahradní slavnost

A už je tu zase konec školního roku, na který se všichni vždycky tak těšíme. Letos byla vyvrcholením všech nejrůznějších akcí, které probíhaly během celého školního roku, zahradní slavnost konaná pod názvem „Hurá na prázdniny.“ Už týden před jmenovanou akcí mohl kolemjdoucí zaujmout nápis na okenních tabulích u vstupu do školy HURÁ NA PRÁZDNINY 24. 6.  Kromě toho visely i po obci plakátky s pozváním na tuto slavnost.
Během celého dopoledne připravovali dobrovolníci z  5. - 9. třídy s panem asistentem Řezníčkem, panem školníkem a vedením školy školní dvůr a zahradu. Nosili lavice, židličky, upevňovali předem připravenou výzdobu, kterou zhotovili žáci 9. třídy a která se jim mimochodem moc povedla. Společně jsme ji malovali na hodinách výtvarné výchovy. Kromě jiného zdobili i zářivými sluníčky, která malovali žáci 5., 6. a 7. třídy, plot na školním dvoře, nafukovali balónky a připevňovali papírové rozety. Na školní zahradě pak připravili jednotlivá stanoviště pro zábavné hry a soutěže. Za úmorného, snad až příliš prosluněného dne téměř bez mráčků bylo vše nachystáno včetně občerstvovacích stánků. Na stolech a lavicích byl vylepen program i s ceníkem občerstvení a u vstupu na všechny příchozí čekalo přivítání v podobě půllitrové láhve s minerálkou.
A vše mohlo začít. Přesně v 16.30 hodin přivítal všechny hosty a přátele školy DJ, pan Miroslav Roth a připomněl program vystoupení žáků naší školy. Poté promluvila ředitelka školy, paní Mgr. Libuše Balášová. Vystoupení žáků bylo velmi pěkné. Začalo představením dětí 2. - 4. třídy „Medvědi nic nevědí“, následovalo vystoupení našich nejmenších - prvňáčků, kteří zazpívali pár písniček za doprovodu své třídní učitelky, paní Mgr. Radomíry Stloukalové. Bomba bylo následující vystoupení tří hochů a všech děvčat sedmé třídy. Pod vedením paní asistentky Jany Šulcové nacvičili taneční vystoupení na písničky z muzikálů Rebelové a Pomáda. Na závěr se představila kompletně celá devátá třída s krátkým rozloučením a písničkou Cesta od skupiny Kryštof a Tomáše Kluse. Všechna vystoupení byla odměněna velkým potleskem. Zvlášť vystoupení 9. třídy bylo velice emotivní, protože pro nás všechny, kteří jsme s nimi jejich školní docházku prožívali, to bylo obrovské překvapení.
A pak už mohla začít zábava v podobě soutěží, kterých se účastnili také i někteří dospělí, občerstvování a dokonce i opékání špekáčků. K tomu všemu nám hrála hudba a přálo počasí.
Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další podobné akce.

Mgr. Lada Pospíšilová

Zahradní slavnost Zahradní slavnost