21.09.2016

Zahájení nového školního roku

Pro děti prázdniny utekly jako voda a nastal čas ranního vstávání a plnění povinností. Byl tu první školní den – 1. září 2016. Dětem se samozřejmě nechtělo, ale přichystaná škola už na ně netrpělivě čekala. A letos jich do Základní školy Hlubočky nastoupilo 193.
V budově na Dukle byly natěšeny všechny děti, ale ti nejmenší, budoucí prvňáčci, asi nejvíce. Všech 21 jich přišlo s velkým očekáváním v doprovodu svých rodičů i prarodičů. Prvotní ostych opadl a slavnostní zahájení nového školního roku za přítomnosti paní místostarostky Mgr. Radomíry Stloukalové a paní ředitelky Mgr. Libuše Balášové mohlo být zahájeno. Tentokrát vše proběhlo před vyzdobenou školou, kde všechny děti 1. – 5. ročníku s jejich třídními učitelkami vítaly příjemné melodické rytmy známých písniček.
V budově ve Vsi bylo zahájení školního roku prostřednictvím školního rozhlasu. Děti nám povyrostly, dospěly, zmoudřely, ale co hlavně, vrátily se nám do školy po prázdninách odpočaté, usměvavé a plné elánu.
A jaké novinky na ně tedy čekaly? Nebudeme prozrazovat, ale naopak vás všechny srdečně zveme, abyste se přišli do školy podívat na Den otevřených dveří 17. 11. 2016 od 8.00 do 12.00 hodin.
Došlo i k obměně pedagogického sboru. Někteří odešli a naopak se mezi stálicemi objevily nové tváeř. Jaké je tedy složení pedagogického sboru:

Ředitelka školy:         Mgr. Libuše Balášová

Zástupkyně ŘŠ:          Mgr. Jarmila Morkesová

1 .tř.    Mgr. Marie Schusterová                                           6. tř.    Mgr. Alena Hájková

2. tř.    Mgr. Hana Knapková                                               7. tř.    Mgr. Iva Vítková

3 .tř.    Mgr. Jana Slaninová (zároveň vychovatelka ŠD)           8. tř.    Mgr. Iveta Rozsívalová

4. tř. + 5. tř.    Mgr. Barbora Přindišová                               9. tř.    Mgr. Iveta Kubová

Netřídní učitelé:         Mgr. Martina Černíková – výchovná poradkyně

Mgr. Lada Pospíšilová, Mgr. Alexandra Michalcová, Mgr. Jan Řezníček (zároveň asistent pedagoga)

Asistenti pedagoga:    Jana Šulcová, Mgr. Eva Pantlíková Malíková, Mgr. Jan Řezníček

Školní družina:           vedoucí vychovatelka – Erika Sečková

vychovatelka – Alena Žižková, Mgr. Jana Slaninová

Naše škola měla tu čest v den zahájení školního roku přivítat v budově ve Vsi pana senátora ing. Martina Tesaříka, který 1. září navštívil obec Hlubočky. Společně s panem starostou PhDr. Ivo Černíkem popřáli učitelskému sboru úspěšný školní rok a na závěr se s ním společně vyfotografovali.
Přeji všem dětem hlubočské školy, aby se v ní cítily dobře, chodily do ní s radostí, s úsměvem, bez obav a bez ostychu. Vždyť i ty špatné známky, poznámky i lumpačiny patří ke školnímu životu.
Na všechny rodiče i příznivce školy se budeme všichni z hlubočské školy upřímně těšit.

Mgr. Libuše Balášová, ředitelka školy