Výlet za historickými památkami Olomouce

23.03.2012

Výlet za historickými památkami Olomouce

Dne 23. 3. 2012 žáci 4. třídy navštívili koncert v kině Metropol v Olomouci s názvem Hodina zpěvu s Jaroslavem Uhlířem. Protože předpověď počasí byla velice příznivá, rozhodli jsme se, že tuto cestu do Olomouce spojíme i s poznáváním historických památek, o kterých jsme se učili a ještě učit budeme.

Ještě před koncertem jsme navštívili katedrálu sv. Václava na Václavském náměstí, ukázali si Přemyslovský palác, Vlastivědné muzeum a kostel Panny Marie Sněžné. Po koncertě jsme vyšplhali na vyhlídkovou věž kostela sv. Mořice, odkud jsme měli Olomouc jako na dlani. Po zdolání 260 schodů nahoru i dolů jsme pokračovali na náměstí k radnici, prohlédli si model centra Olomouce, sloup Nejsvětější Trojice a orloj. Načasování bylo ideální, protože jsme shlédli polední cinkání a kokrhání kohouta. Odpočinek nás čekal v restauraci McDonalds, kde jsme doplnili energii a síly a pokračovali přes Školní ulici do parku. Tam nás zaujaly středověké hradby i probouzející květena. K vlakovému nádraží už to bylo jen kousek. Na závěr jsme se ještě osvěžili v tryskajících fontánkách před RCO (bylo opravdu krásně, tak nám nějaká ta kapka nevadila). Byl to úžasný den. Všichni jsme si ho užili a do Hluboček jsme odjížděli moc spokojeni.

Mgr. Radomíra Stloukalová

Výlet za historickými památkami Olomouce Výlet za historickými památkami Olomouce