Vítání jara

03.04.2012

Vítání jara

Společné vítání jara se pro nás stalo již tradicí, a proto i letos – 3.4.2012 jsme uspořádali společné rozloučení s paní Zimou. Ve vyučování jsme si samozřejmě nejdříve oživili všechny známé popěvky a říkadla, přidali také nějaké nové, abychom byli pěkně připraveni vyrazit do průvodu. Před školou jsme si ještě společně popovídali o jaru, nachystali fáborky, aby naše rozloučení s paní Zimou bylo veselé, protože na jaro jsme se již všichni moc těšili. V čele průvodu šli čtvrťáci, kteří nesli krásně vystrojenou Smrtku (Morenu, Mařenu,…)a za nimi všechny ostatní děti z 1., 2. a 3. třídy i s paními učitelkami. Náš průvod  přes sídliště až k řece byl slyšet pěkně daleko, to proto, aby Zimu náhodou nenapadlo se ještě někde usadit!
Po příchodu k řece jsme jí ještě naposledy odříkali ,,Nesu, nesu, Smrtku…“, odstrojili jí korále a šaty, zapálili ji a za společného jásotu ,, Zimo, ať jsi pryč, jaro už je tu !“ ji hodili do řeky a teď si pluj až do Černého moře.
A jaro může opravdu začít!

učitelé 1. stupně

Vítání jara Vítání jara