Vánoční setkání v Domově důchodců na Hrubé Vodě

Vánoční setkání v Domově důchodců na Hrubé Vodě

K Vánocům patří neodmyslitelně vůně jehličí a cukroví, světla svíček a samozřejmě také potřeba dělat radost druhým lidem. Paní místostarostka  Mgr. Radomíra Stloukalová, která vede dramatický kroužek na naší škole, se domluvila s dětmi, že udělají  radost  našim nejstarším spoluobčanům v Domově důchodců na Hrubé Vodě a nacvičili  pro ně  krásnou vánoční pohádku O velikém stromečku.
Celkem byly ke zhlédnutí 2 pohádky. Stejné, ale přesto jiné. První pohádka byla zahrána mluveným slovem a druhá byla pantomimická  na hudbu, kde děti vyjadřovaly děj svým tělem a mimikou. Obě pohádky měly veliký úspěch a malí herci byli odměněni velikým potleskem. Po úspěšném představení následovalo hudební vystoupení, které nacvičila s dětmi paní vychovatelka Alena Sovová. Babičkám a dědečkům se rozdali zpěvníčky, aby si mohli zazpívat společně s námi, a zazněly opravdu známé tóny  koled  - Štědrej večer nastal, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné neviňátko, Pásli ovce valaši a nesměla chybět koleda Narodil se Kristus Pán, kterou jsme vystoupení zakončili.
Na závěr děti rozdaly všem přítomným vánoční přáníčka a popřály hodně zdraví a krásné prožití  svátků vánočních.
Věříme, že jsme  všem seniorům  udělali  alespoň malinkou radost a naladili je na tu pravou vánoční atmosféru.

Alena Sovová