V Rožnově pod Radhoštěm

12.05.2017

V Rožnově pod Radhoštěm

Jelikož se již konec školního roku kvapem blíží a nastává čas školních výletů, vydali se žáci 1. stupně na školní výlet, a to do Rožnova pod Radhoštěm. Konkrétně tedy do Valašského muzea v přírodě.
Cestou autobusem hrály děti různé hry a zpívaly. Nedočkavé jako oslík ze Shreka se celou cestu vyptávaly, zda už tam budeme. A dočkaly se.
Nejprve jsme navštívili areál - Dřevěné městečko. Zde nás pan a paní průvodkyně provedli po krásných dřevěných domech. Mohli jsme nahlédnout do kostela, radnice i domu měšťana. Seznámili nás se známými osobnostmi kraje a dali nám uhádnout, která z pohádek se natáčela právě v jednom z domů, a bylo to Dvanáct měsíčků.
Následoval areál - Mlýnská dolina, zde jsme měli možnost pozorovat pana kováře při práci. Přímo před našima očima vyrobil podkovičku, děti měly pak možnost takovou podkovičku pro štěstí odkoupit. Nejen práce kováře, ale dokonce i pan mlynář nám spustil mlýnské kolo a ukázal, jak se vlastně dělá mouka.
A jako poslední následovala Valašská dědina. Zde si děti, mimo jiné, usedly i do školních lavic a vyzkoušeli si, díky panu učiteli, který nás tam čekal, jak obtížné a nepohodlné to v dávných dobách bylo. Pan učitel nám vyprávěl, různé příběhy a seznámil děti s rákoskou. Jako poslední jsme ve Valašské dědině navštívili statek se zvířaty. Kolem nás pobíhaly husy, kachny, slepice. V králíkárnách byli krásní bílí králíci a v otevřených chlívech kozy, krávy a osel.
Po této náročné a dlouhé procházce, po doslova pohádkové vesničce, jsme se vrátili zpět do dřevěného městečka, kde si děti mohli nakoupit různé suvenýry a dárečky pro rodiče.
Unavení a uchození jsme nastoupili do autobusů a vydali se na cestu zpátky ke škole, kde nás již někteří rodiče vyhlíželi.

Kateřina Zapletalová

V Rožnově pod Radhoštěm V Rožnově pod Radhoštěm