Táboráček

29.05.2018

Táboráček

Měsíc květen – lásky čas. Jedno české přísloví říká, že láska prochází žaludkem. A protože i my máme rádi dobré jídlo – špekáčky – uspořádali jsme ve středu 23. 5. 2018 v rámci školní družiny akci s názvem „Táboráček". Počasí nám přálo, sluníčko krásně hřálo a my jsme se jen mohli těšit, jak si tuto středu ve školní družině skvěle užijeme. Ještě před opékáním jsme všechny zúčastněné upozornili na bezpečnost při opékání. Ohniště bylo připraveno v areálu tenisových kurtů a první jiskřička vzplála přesně v 14.30 hodin. Jelikož se na opékání sešel velký počet dětí, opékalo se po skupinkách. Kdo opékal, dostal špekáček, chléb, podle chuti kečup nebo hořčici a kelímek s limonádou. Pro ostatní byl připraven hudební program. Zpívaly se známé písničky za doprovodu kytary a zazněly melodie jako např. Já jsem muzikant, Když jsem já sloužil, Čížečku, čížečku a jiné. V průběhu si děti zahrály i různé hry. Akce byla ukončena v 16.00 hodin. Věříme, že si všichni tento den skvěle užili a budeme se těšit na další skvělou akci. Na závěr bych chtěla velmi poděkovat dětem, které se podílely na sběru dřeva.

Alena Sovová, vychovatelka ŠD