Světový den vody

27.03.2018

Světový den vody

Voda, a hlavně pitná nezávadná voda je jedním z největších bohatství, které nám naše planeta dává. I z těchto důvodů slavíme Světový den vody. Zároveň si tak připomínáme, že na světě žije přes miliardu lidí, kteří mají nedostatek pitné vody a jsou přímo ohroženi na svém životě.
Světový den vody (SDV) se slaví každoročně 22. března. Tato tradice byla zahájena v roce 1993, kdy byl Valným shromážděním Organizace spojených národů tento den za svátek vody vyhlášen. Mottem pro rok 2018 je Nature for water.
Naše škola se k oslavám připojila již tradičně soutěžemi s úkoly zaměřenými na téma voda. A tak jsme mohli sledovat zázraky přírody na stanovišti s pokusy, žáci si vyzkoušeli vědomostní kvíz, ale hlavně se děti u těchto soutěží nejen pobavily, ale také se dozvěděly spoustu nových informací. A která třída zvítězila? Tento rok zvítězil osmý ročník.
Poděkování patří členům našeho školního Ekotýmu za pomoc při realizaci soutěží a také kolegům z řad pedagogů a asistentů.
Važme si vody. Je to velké bohatství.

Mgr. Šárka Petrů

Světový den vody Světový den vody Světový den vody Světový den vody