03.11.2017

Strašidelný den

Konec října a začátek listopadu poskytuje svým počasím přímo ideální atmosféru ke konání Strašidelného dne.  K tajemné atmosféře přispívá toto období nejen charakteristickými mlhami a sychravými dny, ale i Svátkem všech svatých, který v těchto dnech slavíme. Paní učitelky a vychovatelky si tedy pro žáky 1. – 4. třídy připravily v úterý 31. 10. 2017 Strašidelný projektový den. Všichni žáci i dospělí přišli do školy ve strašidelných kostýmech. Mohli jsme vidět plejádu čarodějnic, upírů, kostlivců, mumií, duchů, mrtvol i strašidelných a tajuplných tvorů. Po velké přestávce jsme všechny masky mohli dostatečně obdivovat při čarodějném reji v tělocvičně, kde se to strašidly opravdu jen hemžilo. Po děsuplné promenádě si strašidla z každé třídy připravila vlastní strašidelné jídlo. Tyto pokrmy byly pak podávány odpoledne jako občerstvení pro rodiče. Ve zbývajícím čase se naše nadpřirozené bytosti věnovaly kouzelnému učení. To ale nebylo všechno!  Projektový den plynule přešel ve Strašidelné odpoledne s rodiči. Celý den jsme si pěkně užili a všichni už se těší, co si pro děti připraví paní učitelky příští rok.
V odpoledních hodinách projektového dne se k dětem připojili i rodiče. Za asistence paní učitelek si vyrobili košíček na bonbony z PET láhve a urputně se přesouvali do horního patra školy, kde čekalo nádherné překvapení formou občerstvení, které si pro rodiče připravily děti v dopolední části strašidelného dne. Mohli si vybrat dračí bulvy s překvapením, diskopavouky, kouzelné pařáty, křupavé dýně, mumie anebo krvavý lektvar.
Co by na tom všem bylo strašidelné bez pořádné stezky odvahy! Tentokrát se - díky počasí -stezka konala v budově školy. Sklidila obrovský úspěch. I rodiče, kteří se odhodlali doprovodit své ratolesti, nejednou hrůzou vyjekli. Úkolem dětí bylo projít stezkou hrůzy, kde na ně z různých koutů vyčuhovaly příšerné čarodějnice nebo opravdoví duchové, nad hlavami se jim vznášeli netopýři, po zdech lezla spousta pavouků a jejich pavučiny komplikovaly cestu k cíli. Komu se poštěstilo dojít na konec stezky, musel splnit ještě jeden úkol, zapsat své jméno na listinu odvážných srdcí a ponořit svoji ruku do tajemné skříňky plné prapodivné havěti.

Mgr. Barbora Přindišová, Mgr. Kateřina Zapletalová