Sportovní hry škol Mikroregionu Bystřička

08.06.2012

Letošní, v pořadí už 6. ročník sportovních her škol Mikroregionu Bystřička se uskutečnil ve sportovním areálu Letná ve Velké Bystřici v pátek 8. června 2012. Jako obvykle se zúčastnily čtyři úplné základní školy – Velká Bystřice, Velký Újezd, Tršice a Hlubočky a dalších pět škol, které mají jen 1. stupeň.
Po slavnostním zahájení se začalo soutěžit, výsledky byly známy zhruba ve 13.30. Žáci 1. stupně soutěžili v těchto disciplínách: vybíjená, kopaná, atletický víceboj. Naše družstva dopadla následujícím způsobem: víceboj – 4. místo, vybíjená -  obě kategorie jsme vyhráli. Po součtu výsledků všech disciplín nakonec zvítězili žáci ZŠ Hlubočky.
Druhý stupeň soutěžil v kopané, basketbalu, volejbalu, beach přehazované a tenise. Naše družstva se umístila následujícím způsobem: tenis – 2. a 3. místo, přehazovaná – 2. místo, basketbal - 2. místo, kopaná – 6. – 7. třída 1. místo a 8. – 9. třída 3. místo.  Po součtu všech výsledků jsme se nakonec stali vítězi i v kategorii 2. stupně.
Všichni naši sportovci si zaslouží velkou pochvalu za mimořádně úspěšnou reprezentaci Hluboček.