Sportovní den

Sportovní den

Dne 26. 6. 2018 jsme na Dukle oslavili tradiční svátek sportu. Konal se zde totiž sportovní den. Paní učitelky si pro žáky připravily sportovní program, při kterém se žáci jistě nenudili. První třída soutěžila v netradičních disciplínách, jako jsou například: hod na cíl, přenášení vody, pétanque, slalom a další. Každý si našel oblíbené stanoviště, ve kterém vynikal a předčil ostatní. Druhá a třetí třída sportovala již od samého rána na olomouckém Plaveckém stadionu, kde je čekala poslední lekce plavání. Pak už honem nasedli do autobusu a jeli zpět do školy. Vlastně do školy ne! Druháci a třeťáci si totiž s sebou do školy přinesli koloběžky, skateboardy nebo kolečkové brusle, aby mohli paní učitelkám ukázat, jak se na nich jezdí. Na odřená kolena či lokty se nehledělo, vždyť už jsme velcí a jen tak nás něco nebolí. Ti, kdo si nedonesli žádný „dopravní prostředek", mezi sebou soutěžili ve vybíjené. Čtvrťáci si v tento den vyjeli na kolech na zmrzlinu do Velké Bystřice. Cesta to byla namáhavá, ale za slaďoučkou zmrzlinu a ledovou tříšť ta dřina stála. Nálada byla ve všech třídách výborná a já doufám, že sportovní den přinesl dětem ten správný prožitek, trénink i relaxaci.

Mgr. Jana Slaninová

Poslední týden školního roku je na naší škole ve znamení sportu. Na pochodové cvičení navazoval úterní sportovní den. Téma letošních sportovních radovánek byly Olympijské hry, kdy mezi sebou soutěžili žáci jednotlivých tříd. Každý ročník dostal za úkol vybrat si stát, který bude reprezentovat v jednotlivých disciplínách a k tomu vyrobit i vlajku, vymyslet pokřik. Děti zdolaly celkem deset stanovišť, kde na ně čekaly spíše netradiční úkoly. Celá akce se nesla v soutěživém duchu, bylo vidět, že se všichni snažili a každé družstvo chtělo danou disciplínu zvládnout co nejlépe. Kdo nesportoval, fandil z plných plic. A jak celé klání dopadlo? Na 3. místě se umístili velmi šikovní páťáci, 2. místo obsadil šestý ročník a 1. místo vybojovali deváťáci. Po vyhlášení vítězů měly děti možnost si zahrát ještě další hry, jako je rugby, pétanque, badminton a další. Věřím, že si všichni tento den užili co nejlépe, a jsem ráda, že jsme prožili s dětmi zase další krásné sportovní dopoledne.

Mgr. Šárka Petrů

Sportovní den Sportovní den Sportovní den Sportovní den Sportovní den