Spaní ve škole

03.07.2018

Spaní ve škole

Ze středy 27. 6. na čtvrtek 28. 6. 2018 proběhlo opět po roce tradiční spaní čtvrťáků ve škole. Je to den, kdy se nejstarší děti z Dukly symbolicky loučí s budovou i paní učitelkou. Proto je potřeba si ho pořádně užít! A přestože se deštivé počasí letos rozhodlo udělat vše proto, aby nám naše úsilí, nadšení a zážitky překazilo, ani v nejmenším se mu to nepovedlo. Celé odpoledne probíhalo v indiánském duchu. Děti se nejprve rozdělily do tří kmenů, vymyslely si indiánská jména, vyrobily čelenky a pomalovaly obličej bojovými barvami. Když byly dokonale připraveny, mohlo se začít soutěžit. Na děti čekaly úkoly, ve kterých musely prokázat svou rychlost, bystrost, odvahu a vytrvalost – tak jako tomu bylo u starých indiánů. Odměnou za splněný úkol jim byly části mapy, která vedla k dávnému pokladu. Cesta k pokladu byla dlouhá a trnitá, ale nakonec se přece jen dětem podařilo jej najít. Pak už mohlo začít to pravé veselí. U táboráku jsme si k večeři opekli špekáčky a zazpívali trampské písničky. Po setmění jsme si ve škole na památku nabatikovali tričko – holky červené a kluci modré. Po dlouhém dni plném zážitků jsme se převlékli do pyžama, vyčistili zuby a zalehli do spacáků k televizi. Pšššt!!! Ať už můžeme spát. Dobrou noc!

Mgr. Jana Slaninová

Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole Spaní ve škole