Spaní ve škole

Spaní ve škole

Šesťáci jsou skupina žáků, která se dává dohromady v průběhu prvních měsíců každého nového školního roku. Proč? Důvod je prostý. Protože na naši školu přestupují žáci z prvního stupně a zároveň také přicházejí žáci z Mariánského Údolí. Takže se vlastně vytváří různorodá skupina, která se pomalu oťukává a utváří.
A aby jim seznamování šlo rychleji, uspořádali jsme pro ně spaní ve škole. Akci, která si kladla za cíl stmelit kolektiv a navázat více kamarádských kontaktů. Naplánováno bylo několik her, opékání buřtů a také promítání filmu. I když to na samém začátku vypadalo, že nás počasí nebude šetřit a kvůli dešti nám nedovolí venkovní hry a opékání, nakonec se umoudřilo a dokonce se na chvíli ukázalo i sluníčko. Díky tomu mohly děti strávit společné chvíle hraním na zahradě a u ohně. Večerní promítání již proběhlo v budově školy. Díky ochotě a umu panů Rothů se děti podívaly na film Kniha džunglí a po jeho skončení se už šlo spát. No spát  - ulehnout.
Všichni šesťáci si spaní ve škole užili a bylo na nich vidět, že se formuje velice zajímavá parta spolužáků.

Mgr. Jan Řezníček