Šmoulí odpoledne

Šmoulí odpoledne

Jistě mi dáte za pravdu, že rok 2018 je ve znamení oslav stého výročí vzniku samostatné Československé republiky. Již málo lidí však ví, že v letošním roce jubileum neslaví jen naše vlast. Své šedesáté narozeniny mají v říjnu i oblíbené kreslené postavičky šmoulové. Tito modří skřítkové se objevují v komiksu již v roce 1958.
I my jsme šmoulům věnovali jedno odpoledne a 16. října jsme pozvali rodiče, aby se na to přišli podívat. Paní učitelky a žáci 1. až 4. třídy si připravili program na motivy známých šmoulích hitů. Jelikož nám počasí přálo, vystoupení proběhlo před školou. V druhé části programu jsme si vyráběli záložky do knížky ve tvaru šmoulí hlavy. Je bezesporu nezbytné se po tak namáhavém výkonu občerstvit. O to se postaraly naše Šmoulinky ze Šmoulinčiny kavárničky, kde bylo možno ochutnat modré dobroty.
Akce se vydařila a troufám si říct, že všichni odcházeli spokojení.

Mgr. Barbora Přindišová